2002

XIV Национална олимпиада по философия – Банкя.

ТЕМИ

  • За човешкия дух съществуват само два възможни свята – този на сакралното и този на бунта (Камю).
  • Има на този свят действителности, способни да ни представят вместо самите себе си други, по-различни действителности (Хосе Ортега-и-Гасет).
  • Правата на човешкото тяло са свързани с достойнството на личността (Бердяев).
  • Четвъртият екипаж

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

 

Точ-ки

Име

Град

Училище

1. 453 Мария Петрова Пашова Бургас АЕГ “Гео Милев”
2. 451,5 Валерия Веселинова Терзийска Шумен СОУ “Йоан Екзарх-Български”
3. 446 Даниел Илиев Панев Пловдив ЕГ “Иван Вазов”
4. 442 Лиляна Георгиева Караджова София Американски колеж
5. 441,5 Миглена Матева Правец ГПЧЕ “Ал.Константинов”
6. 426 Ирина Любенова Карбанова Стара Загора СОУ “Иван Вазов”
7. 423 Елена Ванева Миткова Плевен МГ
8. 414,5 Деница Руменова Стайкова София НПМГ “Чакалов”
9. 413,5 Василка Димитрова Игнатова Пловдив ГХП “Св.св. Кирил и Методий”
10. 412 Славена Людмилова Добрева Бургас СОУ “Св. Св. Кирил и Методий”
11. 407,5 Петя Сашова Дикова София Американски колеж
12. 406 Златозара Христова Вълчева Казанлък ХГ
13. 405 Иван Димитров Лидарев София ІХ ЕГ
14. 402 Ивана Живкова Сучева Благоевград ПМГ
15. 400 Виолета Димитрова Кадиева Пловдив ГХП
16. 400 Галина Божидарова Белова Правец ГПЧЕ “Алеко Константинов”
17. 398 Денница Генчева Каназирева Ямбол ГПЧЕ “Васил Карагьозов”
18. 393,5 Елена Николаева Динева Благоевград НХГ “Св.Св. Кирил и Методий”
19. 390 Мария Петрова Мавревска Благоевград НХГ “Св.Св. Кирил и Методий”
20. 381 Олег Иванов Костадинов Ямбол ГПЧЕ
21. 380 Моника Николова Алексиева София СМГ
22. 380 Людмила Валентинова Ханджийска Благоевград ЕГ “Л.Стоянов”
23. 377 Петра георгиева Кнтраджиева София І АЕГ
24. 375 Калоян Илиев Раев Бургас ПМГ
25. 372 Пламен Михайлов Михайлов Ямбол МГ
26. 365,5 Мартин Николов Ръждашки Габрово НАГ
27. 365 Мартин Емилов Цветков Плевен МГ “Гео Милев”
28. 361 Николета Николаева Стойчева Бургас ГРЕ “Раковски”
29. 361 Силва Колева Димитрова Ямбол МГ
30. 360 Мария Валентинова Стойкова Бургас ПМГ
31. 356 Райко Радославов Синев Казанлък Техникум по транспорт
32. 349 Максим Марчов Жеков Правец ГПЧЕ
33. 347,5 Десислава Кирилова Пеева Варна ХГ “Преславски”
34. 345 Ивон Богданова Вълчанова Ямбол ПГ “В. Левски”
35. 336,5 Мария Ванюшева Ставрева Благоевград ЕГ “Л. Стоянов”
36. 335 Донка Колева Тенева Димитровград ЕГ “Иван Богоров”